“Bu sözde darbe girişimini lanetliyoruz”

“Bu sözde darbe girişimini lanetliyoruz”

20.07.2016 12:44:19

İlçemizde Silivri Sivil İnisiyatif Platformu öncülüğünde Uğur Mumcu Meydanında Pazar günü ikindi namazına müteakip darbe girişiminde şehit düşenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Silivri İmam-Hatipliler Derneği, Memur-Sen, İlim Yayma Cemiyeti, Önder, Ensar, İHH, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, AGD, TUGVA, Silivri Hemşeri Dernekleri, Silivri Genç Hareket ve Silivri Yeşilay temsilcilerinin yer aldığı Silivri Sivil İnisiyatif Platformunun organize ettiği gıyabı cenaze namazına vatandaşlar da katılım gösterdi.

“BU SÖZDE DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYORUZ”
Silivri Sivil İnisiyatif Platformu adına Yetgin Çavdar şu basın açıklamasını okudu:
“15.07.2016 tarihinde demokrasimize vurulmak istenen, başarılı olamayan, sözde darbeye karşı yekvücut olmak için toplanmaktayız. Bağımsızlığımızın milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olan Türk Silahlı Kuvvetleri içinde örgütlenmiş terör örgütünün kalkıştığı bu sözde darbe girişimini lanetliyoruz.

DARBECİLERE “APTAL, KORKAK, KANSIZ, VİCDANSIZ, ALÇAK, ŞEREFSİZ” SUÇLAMASI
Bu terör örgütüne Silivri sivil toplum kuruluşları olarak şöyle sesleniyoruz; Ey ipleri başkalarının elinde olan örgüt bir kaç tank, bir kaç helikopter ve satılmış birkaç generalle bu ülkeyi ele geçirebileceğinizi düşünecek kadar aptal, sözde darbe metnini kendi okumak yerine başına silah dayayarak sesi titreyen bir kadına okutacak kadar korkak, yönetmeyi düşündüğünüz meclisi binasını bombalayacak kadar kansız, kendi halkını helikopterlerle kurşunlayacak kadar vicdansız, masum emir kulu askerlerimizi kanlı eyleminize piyon olarak kullanıp öldürtecek kadar alçak, işleriniz istediğiniz gibi gitmeyince helikopterlere binip Yunanistan'a kaçıp sığınma isteyecek kadar şerefsizsiniz.

“CANIMIZ PAHASINAMÜCADELE ETME GÜNÜDÜR”
Değerli kardeşlerimiz gün fikir ve düşünce ayrımı olmaksızın cennet vatanımızın ve şerefli bayrağımızın sıhhat ve selameti için bir beraber ve kardeş olma günüdür. Ülkemizin çeşitli kurumlarına sızmış bu terör örgütüne karşı yekvücut olarak canımız pahasına mücadele etme günüdür.

“ALLAH MİLLETİMİZİ HER TÜRLÜ KÖTÜLÜKTEN MUHAFAZA ETSİN”
Ayrıca yaşanan bu terör olayı karşısında Silivri'mizde bu olaya karşı siyasi parti, fikir, görüş ayrılığı olmaksızın yekvücut olarak mücadele eden tüm kardeşlerimize yürekten teşekkür ederiz. Sözlerimize son verirken bu elim olayda şehit olan tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah milletimize zeval vermesin, Allah milletimizi, ülkemizi ve bütün insanlığı her türlü kötülükten muhafaza etsin. Sözlerimi Yüce Rabbimin bir Ayeti ile bitirmek istiyorum; Üzülmeyin, gevşemeyin, eğer inanıyorsanız, siz en yücesiniz. Allah'a emanet olunuz."
Program konuşmaların ardından gıyabi cenaze namazında darbe girişimi esnasında hayatını kaybeden şehitler için dualar ile devam etti ve kalabalık tekbirler getirerek dağıldı.

Haber MERKEZİ

YORUM YAP