Mobil uygulamalar kullanıma sunuldu

Mobil uygulamalar kullanıma sunuldu

26.11.2020 08:52:13

ÖSYM Başkanlığı, ÖSYM Aday İşlemleri ve Görevli İşlemleri Mobil Uygulamalarına e-Devlet şifresiyle giriş yapılabilmesine ilişkin açıklamada bulundu. 

ÖSYM Aday İşlemleri ve ÖSYM Görevli İşlemleri Mobil Uygulamalarına e-Devlet şifresiyle giriş yapılabilmesine ilişkin yapılan açıklama şöyle: “ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ile ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemine (GİS), adayların ve görevlilerin hızlıca erişimlerini sağlayarak işlemlerini kolaylaştıran mobil uygulamaları, Başkanlığımız tarafından 2020 yılı itibarıyla sınava girecek adayların ve sınav görevlilerinin kullanımına sunulmuştur.

Mobil uygulamalarla adaylar ve sınav görevlileri, AİS ve GİS sistemlerinde yer alan başvuru ve tercih yapma, sınav görevi tercih etme, iletişim bilgilerini güncelleme, bilgi kontrolü vb tüm işlemlerini istedikleri yerde ve zamanda gerçekleştirebilmektedir.

Adayların ve sınav görevlilerinin, AİS ve GİS sistemlerine hızlıca erişerek işlem yapabilmelerini sağlamak amacıyla söz konusu mobil uygulamalarına e-Devlet Şifresi ile giriş yapabilme özelliği eklenmiştir. e-Devlet Şifresi edinen adaylar ve sınav görevlileri, aşağıdaki bağlantıdan da erişilebilecek olan “ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması” ile “ÖSYM Görevli İşlemleri Mobil Uygulaması”na e-Devlet şifreleriyle giriş yapabileceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Renginar SALİ


YORUM YAP