“Çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak için çalışmaktayız”

“Çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak için çalışmaktayız”

22.04.2024 14:33:46

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tebrik etti. 
Balcıoğlu, konuşmasında şu sözlerine yer verdi: “Kıymetli Hemşerilerim, sevgili çocuklar bugün, hem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünü hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün siz çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir sevinçle kutlamanın onuru içindeyiz. Bu özel gün, Atatürk'ün liderliğinde, milletimizin bağımsızlık ve demokrasi yolundaki kararlı adımlarını ve ulusal egemenliğimizin ilanını simgelemektedir.
“ÇOCUKLARIMIZA DAHA GÜZEL BİR DÜNYA BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞMAKTAYIZ”
Sevgili çocuklar, bizler, Atatürk'ün işaret ettiği gibi, ülkemizin teminatı olan siz çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak için çalışmaktayız. Sizler bizim en kıymetli varlıklarımızsınız ve geleceğimiz sizin ellerinizde şekillenecek. Sizlerin aydınlık geleceği, ancak bilim, teknoloji, eğitim ve kültürle desteklendiğinde mümkündür.
“YENİ KREŞLER, EĞLENCELİ EĞİTİM MERKEZLERİ, BİLİM VE SANAT DOLU ATÖLYELER”
İşte bu yüzden, sizlere daha iyi bir gelecek sunmak adına, çok heyecan verici projelerimiz var. Yeni kreşler, eğlenceli eğitim merkezleri, bilim ve sanatla dolu atölyeler kurmayı planlıyoruz. Size söz veriyorum bu yerlerde hem öğrenecek, hem de çok eğleneceksiniz.
“TÜM DÜNYA ÇOCUKLARI İÇİN BARIŞ VE HUZUR DOLU BİR GELECEK”
Kıymetli hemşerilerim, ayrıca bugün, dünyanın dört bir yanında, özellikle Filistin ve Ukrayna'da savaşın gölgesinde yaşamını yitiren çocukları da unutmayarak, tüm dünya çocukları için barış ve huzur dolu bir gelecek dileğiyle anıyoruz. Savaşların gölgesinde büyüyen çocuklarımızın acılarını hafifletmek ve onlara daha iyi bir gelecek sunmak, hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu duygularla dünya üzerindeki tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlar, onların barış ve sevgi dolu bir dünya içinde büyümelerini temenni ederim.
“MİNNETLE ANIYORUM”
Değerli Silivrililer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, ülkemizin ve meclisimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
“ÇOCUKLARIMIZ, DAHA İYİ, ADİL, YEŞİL BİR DÜNYANIN UMUDU VE TEMİNATI”
Bugünün anlam ve önemini yüreklerimizde hissederek, daha güçlü, daha müreffeh ve daha adil bir Türkiye için çocuklarımızla birlikte yürüyeceğiz. Çocuklarımız, daha iyi, daha adil, daha yeşil bir dünyanın umudu ve teminatıdır.
Hepinizi sevgiyle selamlıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutluyorum.”
Seda ŞİMŞEK

YORUM YAP