Beyciler, “Farkında Ol” programını liselilere sundu

Beyciler, “Farkında Ol” programını liselilere sundu

20.12.2016 15:19:43

Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu öğrencileri, engelli bireylere “Herhangi bir aralıkta değil her zaman yanınızdayız” mesajını verdikleri “Farkında Ol” adlı programlarını Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesinde sundu.

Silivri Beyciler Mukaddes Sönmez ortaokulu öğrencileri, ''Herhangi bir aralıkta değil her zaman yanınızdayız'' sloganıyla düzenlemiş oldukları engelliler günü ile ilgili ''Farkında Ol'' adlı programını okullarında, ardından Ertuğrul Gazi Ortaokulu'nda, en son olarak da Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesinde sundu.
Okul öğretmenlerinden Aslıhan Diken'in rehberliğinde hazırlanan ve öğrencileri tarafından sunulan programda engelliler günü mesajı izlettirildi. Ardından öğrenciler işaret diliyle güncel şarkılar söyledi. Günün anlam ve önemine uygun şiir ve konuşmalar yapıldı. Ayrıca tiyatro ve müzikaller de gerçekleştirildi. Gösteriye öğrencilerin ilgisi yoğundu. Katılanlara farkındalık yaratan etkinlik, uzun alkışlarla sona erdi.

LİSE MÜDÜRÜ, TEŞEKKÜR ETTİ
Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman BERK gösteri sonunda yaptığı konuşmada; Engelliler ile ilgili yapılan gösterinin hem sergileyen öğrenciler, hem izleyen öğrenciler için hem de gösterinin verdiği mesajlar açısından çok önemli olduğunu belirtti. Emeği geçen bütün idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
Gösteri bitimde gösterideki çocuklara başarı sertifikası dağıtıldı ve öğrenciler için hazırlanan kokteyl ile gösteri sona erdi.

DİKMEN, ÖĞRENCİLERİNİ TEBRİK ETTİ, DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR ETTİ
Etkinlik sonrası Aslıhan Dikmen, ‘'Öğrencilerimiz 1,5 ay boyunca işaret dili ile şarkı söylemeyi öğrendi. Basit anlamda da olsa işaret dilini öğrendiler ve engelli insanlarla aramızda hiçbir fark olmadığını öğrendiler. Öğrencilerimiz büyük bir farkındalığa varıp, gittikleri okulda da öğrenci arkadaşlarında farkındalık uyandırmayı başardılar, öğrencilerimi yürekten kutluyorum. Ayrıca benden hiçbir desteğini esirgemeyen okul müdürüm Mustafa Elibol ve fen bilimleri öğretmenimiz Rukiye Demir'e, bizleri çok iyi bir şekilde ağırlayan Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Berk'e, Müdür Yardımcısı Tuba Çakmak'a, Biyoloji Öğretmeni Mete Arslan Konak'a ve emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.'' dedi.
Haber MERKEZİ

YORUM YAP