Berker Esen: Balcıoğlu’na destek olacağız

Berker Esen: Balcıoğlu’na destek olacağız

13.06.2024 10:04:34

“Belediye Başkanımız Bora Balcıoğlu'na sonuna kadar destek olacağız” diyen Esen, “Onun başarılı bir yerel yöneticilik yapması için hep beraber taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyacağız. Eleştirilerimizi kendi iç kurullarımızda yapacağız, eksiklik varsa birbirimizi uyaracağız ama asla partimizi ve başkanlarımızı kamuoyu önünde tartışmayacağız. Bütün sorunları kendi içimizde konuşup çözmek durumundayız. Çünkü bu parti iktidara yürüyor” şeklinde konuştu.

CHP Parti Meclis Üyesi Berker Esen, CHP örgütüne seslenirken Silivri ve genelde iktidar hedeflerine ışık tuttu.
ESEN: SIRADA YERELDE ELDE ETTİĞİMİZ BAŞARIYI GENELE TAŞIMAK VAR
CHP Parti Meclis Üyesi Berker Esen, Silivri Örgüt toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ülke genelinde yapılan son seçimlerde Türkiye'nin birinci parti olma başarısını gösteren ve genelde iktidar olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak, kendimizle ne kadar gurur duysak azdır. Bu gurur hepimizin, iyi ki varsınız. Evet, yerelde iktidar olduk, bitti mi? Hayır, bitmedi. Mücadele yeni başlıyor. Sırada yerelde elde ettiğimiz başarıyı genelde de taşımak var. Yerelde olduğumuz gibi genelde de iktidar olacağız ve hep beraber bu başarıyı sürdüreceğiz ve taçlandıracağız.”
“ÖYLE BİR DEMOKRASİ TOKADI YEDİLER Kİ”
“Silivri'de bir emanetimiz vardı, o emaneti alacağımızı hep söylüyorduk fakat birileri inanmadı” diyen Esen, “Öyle bir demokrasi tokadı yediler ki, tarihi bir farkla kendilerini uğurladık ve emekliye ayırdık. Artık Silivri'de hemşerilerimizle bir arada daha güçlü bir şekilde çalışacağız. Artık Silivri'de Cumhuriyet Halk Partisi, İstanbul'da Cumhuriyet Halk Partisi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Silivri'de Bora Balcıoğlu en önde. Bu tarihi başarıya katkı sunan tüm değerli örgüt üyelerini yürekten kutluyorum, iyi ki varsınız. Sağ olun, her şey güzel gidiyor” sözleri ile salonu coşturdu.
“MÜZAKERE VE MÜCADELEYİ BİR ARADA GÖTÜRÜYORUZ”
Genel siyaset çalışmaları hakkında bilgi vererek açıklamalarını sürdüren Esen, “Genel Başkanımız “Özgür Özel önderliğinde süreci izliyoruz, müzakere ve mücadeleyi bir arada götürüyoruz. Çünkü artık toplum kavgadan ve ayrışmadan usandı. Bizler, son seçimlerde Türkiye'nin birinci partisi olmanın verdiği özgüvenle vatandaşımızın derdini, sıkıntısını önce müzakere ediyoruz. Müzakerenin bittiği yerde muhalefetimizi yapıp mücadelemizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.
“CHP, VATANDAŞIN CANINI YAKAN HER KONUDA SES YÜKSELTMEYE DEVAM EDECEK”
“Bugün ülkemizde atanmayan öğretmenler var, çağdışı bir müfredat var, mülakat sorunu var. Türkiye farklı bir yola sevk ediliyor. Bundan sonraki süreçte biz ne yaptık? Öğretmenlerimizle birlikte bir miting düzenledik ve bu mitingle bir ses yükselttik. 'Çağdışı köprünün altından geçmiyoruz, mülakatı kabul etmiyoruz, atanamayan öğretmenlerin derhal atanmalarını talep ediyoruz' diye sesimizi yükselttik” diyen Esen, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Devamında emekli mitingi gerçekleştirdik. Bugün Türkiye'de bir emekli 10.000 TL maaş alıyor. Bu şartlarda bu maaşla nasıl ay sonunu getirebilirler? Açlık sınırının altında bir asgari ücret ve emekli maaşı. Bu Türkiye'yi geçmiyor, emeklilerimiz bunu hak etmiyor. Biz bir ses yükselttik, dedik ki emekli maaşını en azından asgari ücret seviyesine getir. Biz bunun müzakeresini yaptık ama bir sonuç aldık mı? Hayır. O zaman dedik ki sahaya çıkacağız, meydanlara ineceğiz ve emeklilerimizle birlikte bir ses yükselttik.
Bugün Türkiye'de emekçi ürettiği ürünün değerini alamıyor. Çay mitingi gerçekleştirdik. Tematik mitingler yapıyoruz. Çay üreticileri mağdur. Beklediği fiyatın altında bir fiyat açıklandı ve biz gittik Rize'de hemşerilerimizle birlikte bir çay mitingi gerçekleştirip oradan bir ses yükselttik.
Bölgemizi ilgilendiren bir konu daha var. Geçtiğimiz günlerde umut bağladığımız taban fiyatlar açıklandı. Arpa ve buğdaya verilen fiyatı hepiniz gördünüz. Hepimiz bir şekilde çiftçilikle hayatımızı ikame ettiriyoruz. Verilen bu fiyat reva mıdır? Bu üreticiye reva mıdır? İktidar diyor ki siz üretmeyin, paranızı bırakın, ekmeğinizi biz size veririz. Bu fiyatın başka açıklaması yok. Almamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ürünü hasat ediyorsun, randevu alamıyorsun. Randevu alsan ürün kabul edilmiyor. Dolayısıyla biz ne yapacağız? Miting gerçekleştireceğiz ve burada 'Artık yeter' diyeceğiz.
Üretici hak ettiği değere kavuşacak, ürettiği emeğin karşılığını alacak. Hep beraber bu desteği vereceğiz. Bu mitinge güçlü bir katılım sağlayarak sesimizi yükselteceğiz.
Bu mitinglerin devamı da gelecek, bunlar son değil. Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi, vatandaşın canını yakan her konuda ses yükseltmeye devam edecek” diyen Esen, genel iktidar odaklı hedeflerine dikkat çekti.
“ATATÜRK'ÜN PARTİSİNİ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ”
“Biz iktidar olduğumuzda sorunları çözeceğiz” diyen Esen, “Bize yetki verip bizi iktidara getirin. 2019'da yerelde bize güvendiniz ve bizler de büyük şehirlerde bir başarı hikayesi yazdık. Bu başarı hikayesini genelde de taçlandıracağız.
Artık başımız dik, kendimize güvenelim. Cumhuriyet Halk Partisi iktidara yürüyor ve bu yürüyüşte asla kırgınlığa, küskünlüğe, ayrılığa yer yok. Bir olacağız, diri olacağız ve AK Parti hükümetini hep beraber ortadan kaldıracağız. Atatürk'ün partisini iktidara taşıyacağız.
O yüzden genel başkanımızın da söylediği gibi baba ocağına dönüş meselesi çok önemli. Cumhuriyet Halk Partisi bizim evimiz, gidecek başka kapımız yok. Bu evi hep beraber sahip çıkacağız, bu eve yakışır işler ortaya koyacağız. Bugün bizim için İstanbul'da 26 ilçe Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları tarafından yönetiliyor. 39 ilçenin 32'sinde Ekrem İmamoğlu birinci çıktı. Biz bugün 26 ilçeyi yönetiyoruz ama iddiamız 32 ve bir sonraki seçimde 39 ilçenin tamamında iddiamızı ortaya koyacağız.
Adıyaman, Giresun, Kırklareli gibi yerler Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından yönetiliyor. Bu tarihi başarıda evet, gururlanacağız ama seçmenimize daha büyük bir sorumluluk yüklendiğini de unutmayacağız ve hep beraber başarılarımıza yeni başarılar ekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.
“BALCIOĞLU'NA SONUNA KADAR DESTEK OLACAĞIZ”
“Belediye Başkanımız Bora Balcıoğlu'na sonuna kadar destek olacağız” diyen Esen, “Onun başarılı bir yerel yöneticilik yapması için hep beraber taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyacağız. Eleştirilerimizi kendi iç kurullarımızda yapacağız, eksiklik varsa birbirimizi uyaracağız ama asla partimizi ve başkanlarımızı kamuoyu önünde tartışmayacağız. Bütün sorunları kendi içimizde konuşup çözmek durumundayız. Çünkü bu parti iktidara yürüyor” şeklinde konuştu.
“BU YÜRÜYÜŞ YOLUNDA HEP BERABER BİR TUĞLA KOYUP BU DUVARI ÖRECEĞİZ”
Esen, sözlerini şöyle tamamladı “Bu yürüyüş yolunda hep beraber bir tuğla koyup bu duvarı öreceğiz. Hepinizi çok seviyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sağ olun, var olun. Belediye Başkanım, değerli başkan yardımcılarım, değerli Cumhuriyet Halk Partililer, iyi ki varsınız.”

Sevginar SALİ

 

 

 

YORUM YAP