Yalçın: 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine bizi gençlerimiz ulaştıracak

Yalçın: 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine bizi gençlerimiz ulaştıracak

19.05.2022 11:50:50

“Ata'mızın “Bütün ümidim gençliktir.” sözünden yola çıkarak ülkemizi 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine ulaştıracak olan gençlerimiz olduğuna inanıyorum” diyen Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Zafer Yalçın,  “Aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda ilk adımın atıldığı anlamlı günün yıl dönümünde, bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyorum” şeklinde düşüncelerini kamuoyuyla paylaştı.

MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla görüşlerini gerçekleştirdiği açıklama ile şu şekilde ifade etti: “Kıymetli hemşehrilerim, sevgili gençler… 103. yıl dönümüne ulaştığımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda hepinize en içten dileklerimi sunuyorum.

19 Mayıs 1919, yüce Türk Milleti'nin bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı olan bir gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları aziz vatanın içerisinde bulunduğu duruma karşı bu kutlu mücadeleyi başlatmıştır. Tüm Anadolu'ya yayılan bağımsızlık mücadelesi milletimizin zaferi taçlanmış, Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Tarih boyunca birçok zafere imza atan milletimiz Türk'ün zalime boyun eğmeyeceğini bu mücadele ile tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Büyük Atatürk, bu anlamlı günü ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak olan gençlerimize armağan etmiştir. Ata'mızın “Bütün ümidim gençliktir.” sözünden yola çıkarak ülkemizi 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine ulaştıracak olan gençlerimiz olduğuna inanıyorum.

Bu düşüncelerle, aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda ilk adımın atıldığı anlamlı günün yıl dönümünde, bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere gazilerimizi ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum.”


YORUM YAP