Tutuklu sayısı 5’e çıktı

Tutuklu sayısı 5’e çıktı

22.05.2021 12:51:17

Silivri'yi sarsan ve Mertcan Kaya'nın ölümü, kardeşinin ağır şekilde yaralanması ile sonuçlanan olayda tutuklu sayısı 5'e çıktı, 3 kişinin adliyede ifadesi alınmaya devam ediyor.

Mertcan Kaya'nın öldürülmesi ve ağır yaralanan kardeşi Metehan Kaya'nın uğradığı saldırı ile ilgili 4 yeni tutuklama gerçekleşti. 3 kişinin de adliyede ifadesinin alınmasına devam ediyor. Önceden bir kişi de tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Emniyet olay ile ilgili incelemesini sürdürürken Silivri'de her geçen gün artan kamuoyu baskısı sorumluların belirlenmesi ve adaletin yerini bulması için artış gösteriyor.

AİLE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Saldırıya uğrayan gençlerin babası Akın Kaya, adalet çağrısında bulunurken ailenin Pazartesi günü saat 14.00'da adliye önünde bir basın açıklaması düzenleyeceği duyuruldu. Sosyal medya ve imza kampanyaları ile olayın aydınlatılması için Silivrililer de olayın takibini yakından sürdürüyor.

OLAYI İNCELEYEN SAVCI DEĞİŞTİ, YENİ DELİL VE ŞAHİTLER VAR

Yeni görüntü kayıtları ve şahitlerin ifade vermek talebi ile Emniyet ile Adliye'ye başvurduğu, olaya bakan savcının da değiştiği öğrenildi...


YORUM YAP