Sultan Aşkın: Beyciler ve Büyükçavuşlu planlarının onaylanmasını da bekliyoruz

Sultan Aşkın: Beyciler ve Büyükçavuşlu planlarının onaylanmasını da bekliyoruz

13.06.2024 12:02:55

Silivri Belediyesi MHP Grup Sözcüsü ve İBB MHP Meclis Üyesi Sultan Aşkın, İBB'nin Haziran meclis oturumunda Silivri mahallelerinin 1 yıldır onay bekleyen 1/5000 ölçekli imar planlarına ilişkin söz aldı.
Aşkın, Silivri'nin mahallelerinden Büyük Kılıçlı, Yolçatı, Seymen, Büyük Sinekli, Fener, Küçük Kılıçlı ve Reçellik mahallelerinin imar planlarına dikkat çekerek, bu mahallelerde yaşanan imar sorunlarının çözümüne yönelik adımların atıldığını belirtti. Köyden mahalle statüsüne geçen bu bölgelerde, köyden kente göçün durması ve kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi gibi önemli meselelerin ele alındığını vurguladı.
PLANLAR İÇİN UZUN SÜRE BEKLENDİ
Aşkın, Silivri Belediyesi'nin bütçesinden karşılanarak hazırlanan 1/5000 ölçekli planların Mayıs 2023'te Büyükşehir Belediyesi'ne gönderildiğini ve Ekim 2023'te meclis gündemine alındığını belirtti. Köylülerin yaklaşık bir yıldır bu planların onaylanmasını beklediğini ifade etti.
DEĞİŞİKLİKLERE DİKKAT
Gündeme gelen planlarda bazı değişiklikler yapıldığını belirten Aşkın, "Biz köylümüzün haklarını korumak adına bu planlara evet diyoruz. Ancak, yapılan değişikliklerle ilgili olarak vatandaşlarımızın aleyhine oluşabilecek herhangi bir durum olup olmadığını inceleyip, askı süresi içerisinde de gerekli itirazlarımızı yapacağız" dedi.
BEKLEYEN PLANLAR İÇİN TALEP
Aşkın, Beyciler ve Büyükçavuşlu mahallelerinin planlarının da bir an önce meclis gündemine getirilmesini talep etti. "Oylanan ve oylanacak olan bu planların şimdiden köylümüze hayırlı olmasını diliyorum" diye ekledi.
TEŞEKKÜRLER
Konuşmasını sonlandırırken, plan teklifinin hazırlanmasında emeği geçen önceki Dönem Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri Belediyesi teknik personeli, belediye meclis üyeleri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi imar komisyonu ile meclis üyelerine teşekkürlerini sundu.
Sultan Aşkın, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Silivri'mizin mahallelerinin imar sorunlarının çözümünde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum."

Sevginar SALİ

YORUM YAP