Silivri Anadolu Lisesi’nden yeni Erasmus projesi

Silivri Anadolu Lisesi’nden yeni Erasmus projesi

20.11.2023 11:14:11

Silivri Anadolu Lisesi, Yeni Bir Erasmus+ Projesiyle, eğitim kalitesini yükseltmeye devam ediyor.

Silivri Anadolu Lisesi, eğitimde uluslararası iş birliğinin önemine dikkat çekmeye devam ediyor. Okul tarafından hazırlanan 2023-1-TR01-KA122-SCH-000162554 numaralı ve “Rehberlik Hizmetleri ve Dijitalleşme Alanında Kapasitemizi Güçlendiriyoruz” başlıklı "Okul Eğitiminde Kısa Dönemli Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA122-SCH)" projesi, 2023 yılı teklif çağrısı döneminde büyük bir başarı elde etti. Proje, Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği tarafından sağlanan 36.240 Euro'luk hibe desteği almaya hak kazandı.
HOLLANDA'DA REHBERLİK HİZMETLERİ VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU KURS EĞİTİMİ
Bu önemli projenin bir parçası olarak, "Rehberlik Hizmetleri ve Öğrenci Koçluğu" başlıklı kurs eğitimi Hollanda'da gerçekleştirilecek. Proje kapsamında 8 öğretmen, Hollanda'daki kurs merkezinde rehberlik ve öğrenci koçluğu alanında uluslararası deneyim kazanacaklar ve bu alandaki yeterliklerini güçlendirecekler. Ayrıca, "İşbaşı Gözlem Faaliyeti" kapsamında da öğrenci koçluğu ve rehberlik hizmetlerinin okul ortamındaki uygulamalarını yerinde görmek ve deneyim transferi sağlamak amacıyla 8 öğretmen, Hollanda'daki ev sahibi okulda eğitim faaliyetlerine katılarak inceleme ve gözlem yoluyla uluslararası işbirliğinde bulunacaklar.
ÖĞRENCİLER ESTONYA'DA EĞİTİM GÖRECEK
Aynı zamanda öğrencilerin de unutulmadığı bu projede, 8 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen Estonya'da bulunan ev sahibi okulda bir haftalık eğitim çalışması gerçekleştirecekler. Grup hareketliliği kapsamında gerçekleşecek olan bu etkinlik ile öğrencilerin kodlama ve robotik uygulamaları alanındaki çalışmalarını yerinde görmeleri ve kendilerini bu alanda geliştirmeleri hedeflenmektedir.
Uluslararası öğrenme ve deneyim paylaşımak okulun eğitim kalitesini daha da artırması hedeflenmekte. Proje kapsamında kazanılan bilgi ve deneyimlerin, okulumun öğretmen kadrosuna ve öğrencilere katkı sağlaması bekleniyor.
Renginar SALİ

YORUM YAP