GÜNCEL

Diğer

  HÖH, ‘MAYIS 1989 OLAYLARI’NI “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek andı…

  Bulgaristan Türkleri, baskıcı politikaya ve asimilasyon kampanyasına karşı başkaldırdıkları Mayıs 1989 ayaklanmalarını her yıl “Mayıs Olayları” adı altında bir dizi etkinlikle anıyor. Olayların 33 yıldönümünde Hak ve Özgürlükler Hareketi tarafından düzenlenen program Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya tarihine kazınan “Yurtta sulh, cihanda sulh” motosuyla gerçekleştirildi. Silivri’den Ercan Çalışkan, Nuray Koçer, Recep Akıncı, göçmenler derneği temsilcileri anma programına katılım gösterdiler.

  İYİ’lerden Çayırdere ve Beyciler ziyaretleri

  İYİ Partililer Refik Bek’in Başkanlığında mahalle mahalle Silivri’de halkın nabzını tutmayı sürdürürken, destek arayışlarını pekiştirmeye devam ediyorlar.

  “Sizlerin dertleri ile dertlenmeye devam edeceğim”

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Değirmenköy Mahallesi’nde ikamet eden kadınlarla bir araya geldi. Yapılan çalışmalar hakkında kadınları bilgilendiren Başkan Yılmaz, “Bu kardeşiniz görev süresi boyunca hep sizinle beraber olmaya, sizlerin dertleri ile dertlenmeye devam edecek, hep ama hep sizlerle beraber olacak” diye konuştu.

  Bu yıl da zehirli denizanası tedirginliği

  Marmara Denizindeki kirlilik her yıl yeni tehlikeler ile sezon açılışını gerçekleştiriyor. Geçen yıl yaşanan müsilaj endişesi bu sene yerini zehirli denizanası tedirginliğine bıraktı.

  Volkan Yılmaz: Tarımsal kalkınmaya ihtiyacımız var

  Silivrili kadınlarla kahvaltılı toplantılarda bir araya gelen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz; “Sizlere ulaştırdığımız hizmetlerin yerini bulabilmesi için tarımsal üretimin, hayvansal üretimin sürmesi gerekiyor” dedi.

  “Köylüye ucuz su vermek neden zorunuza gidiyor?”

  Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İBB Meclisi Mayıs ayı 3. Oturumu İSKİ Genel Kurul görüşmelerinde, Silivri köylerinde yaşanan su tarifesiyle ilgili sorunları bir kez daha gündeme taşıdı. Başkan Yılmaz, “Yüce meclisimize düşen görev Ocak, Şubat, Mart ayında kırsal mahallerimize pahalı satılan su faturalarını mahsup etmek ve çiftçiye iade etmektir.” dedi.

  Esen: Halkın selini kimse durduramayacak!

  CHP’nin Maltepe’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine düzenlediği Milletin Sesi Mitingini Hürhaber Gazetesi için yorumlayan CHP İlçe Başkanı Berker Esen, “Mitingle birlikte gördük ki halkın coşkulu akan selini kimse durduramayacak, geliyor gelmekte olan…” dedi.

  Kantin ve yemekhane çalışanlarına eğitim

  Kantin ve yemekhane işletme çalışanlarına yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.

  10. Yeşilay Bisiklet Turu gerçekleşti

  Yeşilay gönüllüleri katıldıkları 10. Yeşilay Bisiklet Turunda bağımlılıktan uzak nesiller için farkındalığa pedal çevirdi.