EĞİTİM

Diğer

  Su Koruyucuları sertifika aldı

  Piri Mehmet Paşa İlkokulu'nda 'Su Koruyucuları” çalışmasınıbaşarıyla tamamlayan öğrencilere Katılım Sertifikaları takdim edildi.

  LGS Türkiye 1’incisi ödüllendirildi

  LGS Türkiye 1’incisi Emir Efe Dilli, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. MuratMücahit Yentür tarafından ödüllendirildi.

  Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi yeni dönem kayıtları devam ediyor

  Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi, “Geleceği birlikte kodluyoruz” diyerek yeni dönem kayıtlarının devam ettiğini duyurdu.

  “Eğitimdeki eşitsizliğin ve adaletsizliğin aynası”

  Eğitim Sen Sendikası, 2024 yılı Liselere Geçiş Sınavı Sonuçlarını, eğitimdeki eşitsizliğin ve adaletsizliğin aynası olarak değerlendirdi.

  “Düşen alım gücümüzü yalanlarınıza feda etmeyeceğiz!”

  Birleşik Kamu-İş, TÜİK’in enflasyon verilerini, binası önünde protesto etti.

  Tercih sürecinde danışmanlık hizmeti

  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit Yılmaz, 2024 LGS tercih sürecinde danışmanlık hizmeti veren okulları ziyaret etti. Yılmaz, öğretmenlerden bilgi aldı, öğrenci ve velileriyle bir araya geldi.

  Murat İzzet Bozkurt’tan LGS’de başarı

  Çağrıbey Ortaokulu ile Çizgi Akademi Kurs ve Yaşam Merkezi öğrencisi, Murat İzzet Bozkurt, LGS’de sadece 2 soruyu yanlış yanıtlayarak %0,2 yüzdelik dilime girmeyi başardı.

  Sınav Anadolu Lisesi’nden burs ve indirim oranları

  Silivri Sınav Anadolu Lisesi, 2024-2025 eğitim-öğretim yılı 9. Sınıf öğrencilerine yönelik burs ve indirim oranları ile kontenjanlarını açıkladı.

  Edebiyat Dolu Adalar Gezisi

  Özel Silivri TÜRAM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, edebiyat öğretmenleri rehberliğinde Yazarlar ve Şairler Geçidi Projesi kapsamında Adalar Gezisine katıldı.