Silivri’de şaibeli kararlar sonuca etki etti 1-1

Silivri’de şaibeli kararlar sonuca etki etti 1-1

11.03.2019 09:19:06

Mutlak puana ihtiyacı olan Silivrispor evinde oynadığı Kozan Belediyespor maçında hakem kararlarıyla adeta yıkıldı, tüm atakları kesilen ve çizgiyi geçmeyen topa gol kararı veren hakem Burak Güner maç boyunca ıslıklarla protesto edildi.

 

TFF 3. Lig 1. Grupta var olma savaşı veren Silivrispor iyi oynadığı maçta iki puanını hakem gaspetti. Silivri Stadı'nda oynanan ve doksan dakikası güzel ve mücadelesi yüksek bir maça sahne olan maçta her iki takımda karşılıklı attıkları birer golle sahadaki puanları paylaştı. Grubunda alt sıralardan kurtulmak için mücadele eden Silivrispor hakem terörüne kurban gidiyor. Maça Silivrispor hızlı başladı ve daha ilk dakikalarda rakip kaleye baskısını kurdu. Cılız gelişen Kozan ataklarında ise defans yerinde müdahalelerle tehlikeyi bertaraf etmesini bildi. Müsabakanın 39.dakikasında Silivri ceza alanı içinde yaşanan karambolde Kozanlı oyuncu Tuncay altı pas içinden çıkardığı şutta kaleci Burak müdahale etti. Silivrisporlu kaleci Burak'ın müdahale ettiği ve çıkardığı topun çizgiyi geçtiğini belirten hakem pozisyonu gol olarak nitelendirdi ve ortaya koştu. Bu pozisyon için uzun uzun itirazlar yapıldı. Bu şekilde şok bir golle abandone olan Silivrisporlu oyuncular ilk yarının son anlarında çok hata yapmaya başladılar. Defans oyuncularının hatalarını ise kaleci Burak telafi etti.

 

HAKEM ORTA SAHAYI GEÇİRTMEDİ

İkinci yarıya da Silivrispor hızlı başladı ve sağlı sollu ataklarla Kozan kalesine yüklenmeye başladı. Müsabakanın 63.dakikasında Ufukcan'ın ceza alanı ön çizgisinden vurduğu şutu Kozan kalecisi çıkaramadı ve durum 1-1 oldu. Bu dakikadan sonra iyice rakip kaleye yüklenen Silivrispor'un ataklarını maçın hakemi orta alanda kesmeye başladı. Sok sok atakları kesilen Silivrili oyuncular hakeme isyanlarını belirttiklerinde de kartlarla cezalandırıldılar. Müsabakanın ilerleyen dakikalarında başka gol olmadı ve müsabaka 1-1 beraberlikle tamamlandı.

 

Stat: Silivri

Hakemler: Burak Güner, Hüseyin Otyakmaz, Gamze Durmuş

Silivrispor: Burak 10, Vahit 9, Mehmet 9, Halil 9, Yunus 9, Eray 9 (54' Metin 9), Emin 9 (70' Taner 9), Selçuk 9, Serdar 9 (46' Muhammed 9), Gökhan 9, Ufukcan 9

Kozan Belediyespor: Yunus 9, İbrahim 8, Sertaç 8, Atakan 8, Kadir 8, Ahmet 8, Tuncay 8, Yasin 8, Görkem 8 (85' Kemal 8), Serhat 8 (77' Savaş 8), Mehmet 8 (72' Muzaffer 8)

Skor: 1-1

Goller: 39' Tuncay (Kozan), 63' Ufukcan (Silivri)

YORUM YAP