Hüseyin Kuru

Saral Life projesi başlıyor...

Son birkaç yıldır sadece Trakya'da değil ülke genelinde gayrimenkul fiyatlarının artması sürpriz değildi. Özellikle İstanbul'un hem doğu hem batı aksındaki ilçelerde arsa stoklarının erimesi ile sektörde faaliyet gösteren şirketlerin arsa maliyetlerinin artmasından yakındıkları hepimizin de malumu!
Kısacası arsa kalmadı, olanlarında fiyatları haliyle inanılmaz rakamlara geldi. Kentsel dönüşüm projeleri tabiatıyla yavaş ilerliyor. Geriye ne kaldı derseniz, Trakya keşfedilmeyi bekleyen bir sevgiliye döndü. Hem toprak maliyetlerinin emsal bölgelere göre düşük kalması, hem de vergisel rayiç değerlerin düşük olmasından dolayı 150 m2 net dairelerin satışlarında KDV oranının %1 seviyesinde olması. Aslında arz ve talep içinde geçerli sebeplerdi.
Geçtiğimiz hafta Çorlu piyasasını irdelediğimde gayrimenkul fiyatları neredeyse tüm segmentlerde artış göstermiş. Ciddi bir arz talep dengesi var ve fiyatlar yukarıya doğru çıkış gösteriyor. Aynı durum Çerkezköy bölgesi için de geçerli.
***
Silivri geleceğe matufta olsa açıklanan yatırım planlarının yanı sıra şehrin keşmekeşinden ve trafiğinden uzaklaşmak isteyen insanların da tercih edeceği bir bölge olarak biliniyor.
Tabi burada şu konu çok önemli; şehrin merkezine göre kıyaslandığında bölgede ki fiyatların halâ 3.000-TL/m2 ile 4.000-TL/m2 seviyesinde olması da bir tercih sebebidir. Çünkü yapılacak yatırım hem emsal değerlerle kıyaslandığında düşük kalmakta hem de yaşam kalitesi ve geçinme endeksi şehre göre daha ekonomik bir seviye de olacağını alıcı hedef kitle görmektedir.
Sonuç olarak Silivri bölgesi, hem yaşam kalitesi adına hem de yeni projeleri ile geleceğe dönük çağdaş ve yeni yaşam alanları ile sanki yeniden kuruluyor.

***
Malumunuz üzere Saral İnşaat olarak sektörde 45 yıldır, bölgede ise 34 yıldır projeler üretiyoruz.
Geçen sonbaharda başladığımız Saral 107 projesinin inşa edildiği bölgede şimdi de Saral Life projesine başlıyoruz.
Proje alanı olarak seçilen arsa TEM bağlantı yoluna cepheli, yan yolda ve Kiptaş 2 yolu üzerinde havadar, deniz manzaralı ve ulaşım sorunu olmayan hem yerel hem de hafif raylı sistem, cep otogarı, yeni çevre yolu, TEM ve E5 otoyollarına yakınlığı ile mükemmel bir konumda.

Saral Life projesi; Saral İnşaat Grubuna bağlı SARAL Yapı İnşaat A.Ş. ile ZİYLAN grubuna bağlı VİZYON Gayrimenkul A.Ş. tarafından inşa edilecektir.

Saral Life projesi; 1. Etabı toplam 168 daire, 9 adet cadde dükkânlar ile 1 adet market alanından oluşuyor ve 15 Nisan Cuma gününden itibaren de satışa arz edilmeye başlanıyor.
Proje alanı olarak seçilen bölge rakım olarak deniz seviyesinden 40 mt. yukarda ve sağlam bir zemin olması nedeniyle tercih edildi.
Saral Life projesi bölge de ilk defa uygulanacak olan bir konsept proje hem uygulanan konsepti gereği yaşam kalitesi yüksek hem de yatırım garantili bir proje olacak.
Proje genelinde daireler 100 m2, 121 m2, 136 m2, 145 m2, 161 m2, 166 m2 ve 176 m2'lerde farklı konum, kat ve yönlerde 7 değişik alternatifle sunuluyor.
Proje dahilinde 7/24 güvenlik, merkezi ısıtma/payölçer, her daire için 1 araçlık kapalı otopark, genel jeneratör sistemi, su depoları, uydu yayını, yüzme havuzları, su kaydırağı, çocuk oyun alanı, kamera sistemi, sosyal tesislerde; fitness, step, aerobik ile yarı açık oturma alanları, parklar, basketbol sahası, peysaj alanları, cadde dükkanlar, market alanı mevcut.
Daireler ise yüksek standartlarda, konforlu, sağlam ve izolasyonları çözümlenmiş şekilde inşa edilecek. Dairelerde garanti kapsamlı markalı ürünler kullanılacak.
Satış rakamları 15 Nisan – 31 Mayıs dönemi için geçerli olacak şekilde düzenlendi ve çok ciddi fırsatlar sunuyor. Satış fiyatı 2.750-TL/m2 den başlıyor!
Albaraka Türk ile yapılan anlaşma gereği faiz oranları 120 ay vade de %1.03'e çekildi. %25 peşin, %75 konut finansmanı da kullanabilirsiniz.
Veya %35 peşin, 24 ay vadeli veya ara ödemeli sistemlerle de ev sahibi olabilirsiniz.
İsterseniz düşük peşinat, farklı ödeme sistemleri ile de ev sahibi olmanız mümkün. kısacası bu proje kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.
İyi haftalar…

 

YORUM YAP