“MHP’ye verilecek ilçenin Silivri olduğu konuşuluyor”

“MHP’ye verilecek ilçenin Silivri olduğu konuşuluyor”

28.12.2018 13:00:54

Ankara kulislerini yakından takip eden başarılı gazeteci Nuray Babacan'ın “AK Parti'de son dakika anketleri” başlıklı yazısında açtığı “SİLİVRİ MHP'YE” ara başlığı büyük heyecan yarattı.

Nuray Babacan'ın son dakika olarak aktardığı, Silivri'yi de yakından ilgilendirdiği Ankara'dan yerel seçim kulis değerlendirmeleri aynen şu şekilde:

AK PARTİ'DE SON DAKİKA ANKETLERİ

“AK Parti'de İstanbul büyükşehir belediye başkan adayının açıklanacağı toplantı tarihi kesinleşirken, halen aday konusunda karar verilemeyen ilçeler olduğu öğrenildi. Parti yönetimi, bazı ilçelere son dakika anketi yaptırırken, MHP'ye verilecek ilçenin Silivri olduğu konuşuluyor.

İSTANBUL ÇALIŞMASI

Edinilen bilgiye göre, partide son bir ayda yoğunlaşan İstanbul çalışmasında sona gelindi. İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı olacağı belirtilen Binali Yıldırım'ın zaman zaman katıldığı toplantılarda, ilçelere ilişkin isimler üzerinde çalışma yapıldı. Yıldırım, İstanbul'la ilgili son toplantıyı geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la yaptı.

İstanbul'un ilçelerinden aday olacakların büyük bölümünün isminin kesinleştiği, 5 ilçede son dakika anketi yapılmasına karar verildiği öğrenildi. İki aday arasında kalınan bu ilçelerle ilgili netlik oluşmazsa Cumartesi günü yapılacak toplantıda bu isimler açıklanmayacak.

SİLİVRİ MHP'YE

AK Parti'nin İstanbul'da sürdürdüğü bir başka çalışma ise MHP'ye jest olarak verilecek ilçelerin hangisi olacağına ilişkin. İttifakın genel anlayışının aksine, İstanbul'da 2014 yerel seçimlerinde hiçbir ilçeyi kazanamayan MHP'ye ilçe verileceği dile getirilmişti. Silivri'nin bunlardan biri olduğu ifade ediliyor. AK Parti'nin İstanbul adayları konusunda kamuoyuna bir süre önce sızan listenin büyük oranda korunacağı, Yıldırım ile yapılan çalışmadan sonra bu ilçelerde az sayıda değişiklik olduğu belirtiliyor.”

  1. ali ali

    silivri akp ilçe teşkilatı zamanında mhp ilçe bşkanlığının yaptığı açıklamaya alibey mah. başkanı olarak cevap vererek yüksekden bakmıştınız ne oldu buda size kapak olsun

YORUM YAP