Maşalacı, AK Parti’den aday adayı

Maşalacı, AK Parti’den aday adayı

08.11.2018 10:42:11

Silivri'nin tanınmış isimlerinden Avukat Emrah Maşalacı, AK Parti'den Silivri Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatında bulundu.

AK Parti'den Belediye Başkan Aday Adaylığı kararını veren Avukat Emrah Maşalacı, 7 Kasım Çarşamba günü, başvuru dosyasını İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu'na teslim etti. Aday adaylığına müracaat sürecinde Maşalacı'yı ailesi, akrabaları ve dostları yalnız bırakmadı.

“SİZLERE BAMBAŞKA BİR SİLİVRİ VAAT EDİYORUM”
Emrah Maşalacı'nın basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “İnsanın kaderi sevdiği, yaşadığı ve inandığı şehirlerle belirlenir. Benim de kaderimi, yaşantımı, sevgimi, üzüntümü yaşadığım yer Silivri… Kaderimi buraya yazan Mevla'ya şükürler olsun. Yaşadığımız bu güzel kasabaya hizmetkâr olabilmek için ben Emrah Maşalacı bu hasletlere talip bir kardeşiniz olarak Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Silivri Belediye Başkanı olmak İçin İlçe Başkanımız Sayın Mutlu Bozoğlu Başkanıma adaylık başvurumu teslim etmiş bulunuyorum. Silivri halkı için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Farklı bir Silivri hayal ediyorum ben; Silivri'nin bir kimliği olmalı, gece gündüz yaşayan, denizini sadece seyretmeyen ulaşımda da kullanabilen… Üreten bambaşka bir Silivri vaat ediyorum sizlere; ekolojik ve organik tarımla, organik pazarlarıyla, Silivri yoğurdu gibi bir nimetinin lokomotif olduğu tanıtımıyla hem doğallığını ve güzelliğini koruyup aynı zamanda müthiş bir farkındalık yaratacağımız bir Silivri. Binlerce yıllık köklerinin günümüze ulaştığı yurdun dört bir yanından gelen güzel insanların oluşturduğu bu güzel ilçede eski ve yeninin birbirini rahatsız etmediği, bilakis takip ettiği bir Silivri'den bahsediyorum. Bir gecede yüzbinlerce liraya sahne alan şımarık şarkıcılarla geçiştirilen festivaller yerine hepimizin düğünlerini şenlendiren, bizlerin hayatına renk katan Silivri romanlarımızın biz de hayatlarını ve hayat şartlarını düzeltmeyelim mi? Roman mahallesinde ki evlerin rengârenk belediye eliyle bir düzen içinde oluşturulduğunu düşünün, müzik kültürleri zaten Allah vergisi ömürlük festivalimiz olmuş olmaz mı? Ulaşım ve otopark derdini oyalamayla geçiştireceğimize uygun yerlere uygun fiyatlı otoparklarla yürüme mesafesinde yürüyüş trafiğiyle ilçemize değer katmayalım mı?

“SİLİVRİ'MİZİN AK PARTİ'YE İHTİYACI VAR”
Silivri, AK Parti iktidarından önce 25 metrekarelik Acil Servisi olan, Sağlık Ocağı bile olamayacak kapasitede bir yerde Devlet Hastanesi hizmeti alıyordu, diğer yandan özel hastanelerde milletimiz rehin dahi bırakılıyordu. Kömürler ve külleri sokaklarda çirkinlik oluştururken, bugün bir tuşla ısınıyor o gün ‘siyasi gaz' diyenler. Bunlar çok uzak geçmiş değil, bu yaşananları hafızamızı tazeleyince çok rahat hatırlayabiliriz. Rabbim tekrarını nasip etmesin. İstanbul İl Genel Meclisi Silivri Ak Parti İl Genel Meclis Üyelerinin ve Silivri Belediye Başkanımız Hüseyin Turan ve yönetiminin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın örnek olduğu hizmet anlayışı düsturu ile yapılmıştı. Tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun. Silivri için taş üstüne taş koyan herkese siyasi parti ayrımı olmaksızın elbette ki müteşekkiriz. Çünkü belediye başkanı seçime partisiyle girer, seçimden sonra herkesin başkanı olur olması gereken de budur. Bugün geldiğimiz noktada hem Belediye'mizin hem Adliye Saray'ımızın ve Devlet Hastane'mizin ek hizmet binası ihtiyacı hâsıl olmuştur ve birçok eksiğimiz vardır. Bu ne demek oluyor; Silivri'mizin AK Parti'ye ihtiyacı var… İhtiyaç varsa çözüm de var. Geliyoruz, İnşallah…

“GERÇEK MAKAM, GÖNÜLLERDE KURULUR”
Çevreyi yazılarla boyamadan, kirletmeden, ses ve görüntü kirliliğine mahal vermeksizin bir seçim geçirmek… Tek derdim var; gönüllerinize girmek… Falanca ulusal gazete şunu yazmış, filanca haberler televizyonda şunu vermiş… Ben ekmeğini ayakkabı boyayarak çıkaran Bayram abimin ne dediğine, Süreyya teyzemin gönlüne, sözüne bakarım. Onlar varsın yazsınlar…

“KENDİME HALEL GETİRİRİM, DAVAMA VE SİLİVRİ'ME HALEL GETİRMEM”
Bu mesele sadece bir seçim meselesi değildir. Bu bir beka meselesidir, 2023 hedeflerimizin meselesidir. Partimiz hiçbir zaman “ben” diyenlerin partisi olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü bizim kitabımızda “ben” yoktur “biz” vardır. Tıpkı Yunus gibi… “Ete kemiğe büründüm, Yunus gibi göründüm” der, Yunus Emre. “Ben” diyenlerden olmadık. Silivri'den en genç AK Parti Milletvekili Aday Adayı olduğum 2011 yılında; Tülay ablamız layık görüldü, yanında mıh gibi durduk. 2014 yılında Silivri Belediye Başkan Aday Adayı oldum; Tahir Sert Başkanımız münasip görüldü adaylığa, yanında durdum, kontenjanı oldum, sırtımda taşıdım. Kendime halel getiririm, davama ve Silivri'me halel getirmem. Çünkü bu dava kuru kuruya bir Belediye Başkanlığı davası değildir; hizmet etmek, halka hizmetkâr olmak davasıdır. Bir sazın tellerinde gezen parmak nasıl sesler çıkarıyorsa, Silivri bir saz, bende bir dokunuş misali, her bir dokunuşunda her bir telinde bambaşka tınılarla gelir fısıldar… Danamandıra'da gölette seyre dalarız doğayı, Kadıköy'de Karpuzunun büyüklüğü mü lezzeti mi yarışır sohbetinde buluruz kendimizi, Selimpaşa'dan Gümüşyaka'ya inci gibi sahillerde bin bir lezzet gizlidir… Domatesi ile meşhurken Değirmenköy ve Çanta bu gün et lokantalarıyla tüm Türkiye'de anılmakta. Semizdir kumları adını vermiştir Semizkumlar'a ama mahrumdur plajları seyyar lavabolardan duşlardan çöp kutularından… İstanbul'un Mahallelerini inletir Seymen'den Yolçatı'dan Beyciler'den toplanıp giden sütler ama biz organize etmeyiz yanı başımızdaki çiftçimizi, nerdeyse 20 milyonluk şehrin arayıp da bulamadığı, bizde fazlasıyla olan organik ürünlerden fazlasıyla yaparız elbette edebiyatını Silivri'dir hepsinin merkezi bende bu merkezi Silivri halkının takdiriyle Silivri halkıyla birlikte yönetmeye talibim ve unutmayalım ki güzel günler yakındır. Yeter ki birlik olalım, kardeş olalım. Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim. “Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun” diyor Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, biz de bu düsturla hareket edip ilçemize, memleketimize hizmet etmeye talibiz.

“MAZLUMUN YANINDA, ZALİMİN KARŞISINDA OLACAĞIM”
Bütün niyetimi bir defada anlatıp sizleri yormak istemem. 35 yıllık ömrüme sığdırdığım siyasi ve yaşamsal bakış açım şöyledir; ben, milli davanın bir neferiyim. En önemli şey milli olmaktır. Kendimizi pek süslü sıfatlarla ifade edebiliriz. Sosyal demokrat, milliyetçi, muhafazakâr, ne dersek diyelim, milli olmadığımız sürece, bu vatan için yüreğimiz çarpmadığı sürece bu sıfatların üç kuruşluk değeri yoktur... Ölene kadar ezilenin yanında olacağım. Her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olacağım. Kendi adıma en korktuğum şeylerden biri şımarmak, havalanmak, sevdiklerime ve hürmete layık Silivri halkına eksik hizmet etmektir. İnsanız, her duraktan geçiyoruz, hata da kusur da bizim bir parçamız elbette. Lakin dilerim istikamet üzere bir hayatımız olur, sade ve samimi yaşarız. Herkesin birbirini bildiği tanıdığı bir ilçede yaşıyoruz. Bu sözlerimden bir fazlam bir eksiğim varsa halkım daha iyisini bilecek olandır. Saygı ve sevgilerimle…”

EMRAH MAŞALACI KİMDİR?
21 Ekim 1983 yılında İstanbul'da doğdum. İlkokulu Silivri Piri Mehmet Paşa İlköğretim okulunda tamamladım. Liseyi Uğur Lisesi'nde bitirdikten sonra devamında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum. Akabinde Yüksek Lisans öğrenimim için İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim bölümü yüksek lisans programını başarıyla bitirdim, avukatlık mesleğimi Silivri'de bulunan hukuk ofisimde meslektaşım olan eşim ile birlikte icra etmekteyiz. Aynı zamanda Maşalacı Eğitim kurumları olarak Silivri'de Sürücü Kursu, Anaokulu ve Dil Okulu alanlarında 20 yıldır hizmet vermekte olan aile şirketimizin yönetim kurulunda bulunmaktayım. Bununla birlikte İstanbul İl Ziraat Odası Meclis Başkan Vekili, Silivri Çevre Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyon Üyeliği, Güneysu Spor Kulübü ve Silivri Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundum.

Haber: Hazal BAŞARAN

YORUM YAP