Engin Akın

Kimse bize şampiyonluk sözü vermedi!

Yeni sezon başladığından bu zamana kadar geçen süreçte hiçbir kulüp yetkilisi çıkıp da “Silivrispor grubunda şampiyon olacak” diye bir açıklamada bulunmadı.

Artan borç yükünü hafifletebilmek adına yapılan yatırımlar meyvelerini veriyor. Yine Silivrispor'da kurulan takımın üst seviyede olması bizi şampiyonluk sevdasına düşürmesi ne derece doğru?

Evet, kurulan takımın üst seviyede olduğu doğru. Bugün aldığımız sonuçlar ve kadro yapısının ters orantısı bizi sıkıntıya sokuyor.

Kâğıt üzerinde oynansaydı futbol Silivrispor'un lig sonunda şampiyonluğunu kesin diye yazabilirdim mesela.

Lakin kâğıt üzerinde oynanmadığı gibi bir takım ayak oyunlarını da hesaba katmamız günümüz futbolunun kaçınılmazı.

Oyuncuların saha içi kurgusunun doğruluğunu kesinlikle savunmadığım gibi her maçımızı da kazanacağımızı düşünmüyorum. Her maçımızı kazanmayı en çok isteyenlerin başında gelirim.

İdmanlarda gösterilen performansların sahaya yansımaması da benim sorunum değil. Bunu sağlayacak olan teknik ekiptir.

Son oynadığımız Pazar maçını kâğıt üzerinde oynasaydık ben bu maça 4-0 Silivri açık ara galip yazardım. Geldiğimiz nokta ise kendi sahamızdan bir puanı zor kurtardık. Oyunun temposunu rakibe verirsek, onlar da bizimle istediği gibi oynar.

Yine Pazar takımının hocası biraz daha akılcı bir futbol oynatsaydı biz sahaya skor olarak da gömebilirlerdi. Pazar takımı kendi sahasına kapandı ve kontra atakları yapamadı. Biz ise sadece orta alanda boş boş savaştık durduk.

Topu bir türlü on sekiz içine ve altı pasa sokamadık ve cezasını çektik. Oyunun temposunu rakibin isteği doğrultusunda arttırabildik. Rakip tempoyu yükselttiğinde biz de aynı tempoya uyduk. Rakip tempoyu düşürdüğünde biz de düşürdük. Oyunu biz kurmadık, Pazar'ın istediği gibi oynadık.

Sıkıntı var.
Hiç futboldan anlamayan biri Silivri-Pazar maçını izleseydi, sıkıntının varlığını söyleyebilirdi. Kanatlarımızı kullanamadık. Kanatlarımızı kullandığımız zaman da rakip ceza alanı içinde çoğalamadık. Bir pozisyon var ki fotosunu da buradan paylaşacağım. Kanat oyuncumuz Vahit Yaşar topu Pazar ceza alanı içinde altı pasa kadar getiriyor ve kafasını kaldırdığında topu atacak bir arkadaşını burada bulamıyor. Gerçi fotoya baktığınızda siz olayı daha iyi anlayacaksınız.

3 gruplu 3. Ligin en kaliteli ve maliyetli takımını kurmuş olmak şampiyon olduk demek kesinlikle değildir ve olamaz da. Sıkıntılar kiminle aşılacaksa onunla aşılsın ama mutlaka aşılsın. Aksi takdirde kaçan bir sezon daha olacak bizler için.

Takım içinde forma şansı bulan her oyuncu için yazacak çok konum var. Her biri ayrı bir değer lakin yerli yerinde oynayamamak gibi bir sıkıntı da var.

Konuya nereden girdim, nereden çıktım. Hiçbir yönetici veya teknik adam bize “Bu takım şampiyon olacak” demedi. Sezon sonunda puan durumu önümüze ne koyacaksa onu kaldıracağız bu kadar basit.

YORUM YAP