Karara ilk tepki Ozan Ersaraç’tan

Karara ilk tepki Ozan Ersaraç’tan

13.03.2018 13:20:29

İstanbul Valiliği'nin Silivri Seymen'de yapılmak istenen tehlikeli katı atık tesisi için vermiş olduğu “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararına ilk tepkiyi İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Avukat Ozan Ersaraç gösterdi.

İstanbul Valiliği'nce İstanbul Çevre Yönetimi San. ve Tic. A.Ş. (İSTAÇ) tarafından Seymen Mahallesi'nde yapılması planlanan “Atıktan Türetilmiş Yakıt Üretim Tesisi, Stabilizasyon Solidifikasyon Tesisi, Çamur Kurutma Tesisi, 1. Sınıf Düzenli Depolama Tesisi Tehlikeli Atık Ara Depolama Alanı” projesi için verilen “ÇED Gerekli Değildir” kararına ilk tepki İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç'tan geldi.

ERSARAÇ, ‘KARAR YOK HÜKMÜNDEDİR' DEDİ

Konuyla ilgili olarak resmi hesabından sert bir paylaşımda bulunan Ersaraç, “@TC_İstanbul Valiliği'nin Silivri Seymen Mahallesi'nde yapılacak olan Biyometanizasyon Tesisi için verdiği ‘ÇED GEREKLİ DEĞİLDİR' kararı Silivri halkı için ‘YOK HÜKMÜNDEDİR.' İstanbul'un son yeşil alanları yok edilemez. Bu sesi duyunuz sayın @vasipsahin @ersin_beyaz meral_aksener” şeklinde tweet attı. Ersaraç'ın kamuoyu oluşturma çabasıyla atmış olduğu tweete İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve  İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz'ı da etiketlemesi dikkatlerden kaçmadı. 

Yerel siyasette varlık gösteren diğer isimlerin konuyla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu…

Hazal BAŞARAN

 

YORUM YAP