“Bilmediğiniz işi yaptıramazsınız, kontrol de edemezsiniz!”

“Bilmediğiniz işi yaptıramazsınız, kontrol de edemezsiniz!”

30.12.2019 11:40:38

12 yıldır hizmet veren Silivri'nin ilk güzellik ve bakım merkezi, Nedret Kahraman'ın 25 yıllık uzmanlık deneyimi ve profesyonel kadrosu ile kadınlarımızın vazgeçilmezi olmayı istikrarla sürdürüyor...

Cilt, vücut bakımı, aletli bakım, masajlar, solaryum, kişisel bakım, kalıcı makyaj, ipek kirpik, microblading, manikür, pedikür gibi ihtiyaç duyduğunuz pek çok imkan Sothys güvencesi ve uzmanların elleriyle Nedret Güzellik Merkezinde hizmetinizde… Yeni dönemde diyetisyen Fatmagül Tuna da Nedret Güzellik Merkezinde doğru beslenme ve fazla kilolarınızla en sağlıklı ve kalıcı şekilde vedalaşmanız için sizlere yardımcı oluyor…
Kadın Girişimciler Derneği Basın Komisyonu çalışması olarak Nedret Güzellik Merkezini ziyaret ederek bakım ve güzellik konusunda sundukları hizmetler hakkında bilgi aldık. İşte Kahraman'ın anlattıkları…

“KİŞİSEL BAKIM, CİLT VE VÜCUT BAKIMI BİR KÜLTÜR MESELESİ”
Sevginar SALİ: Nedret Güzellik Merkezi nasıl doğdu ve nasıl bugünlere geldi?
Nedret KAHRAMAN: Bulgaristan'dan Türkiye'ye geldiğimizde Bursa'da özel bir hastanede fizik tedavi alanında hizmet verdim. Ama aklımda hep bakım vardı doğrusu. Kısa bir süre sonra Silivri'de Klassis Golf'te çalışmaya başladım. Golf'teki merkezden sonra Silivri'deki ilk güzellik merkezini ben açtım. Kuruluşundan itibaren çalıştığım güzellik ve bakımı konusunda birçok ilk'in Türkiye'ye giriş yaptığı adresti Klassis Golf'teki merkez. Örneğin Türkiye'ye giren ilk lazer epilasyon aletini burada kullanan bendim… Alanda 25 yıllık deneyim, 12 yıldır da Nedret Güzellik Merkezi olarak hizmet veriyoruz. Bizden sonra açılan yerler şanslı bana göre. Çünkü zor olanı bu kavramı insanlara tanıştırmanın güçlülüğünü biz sırtladık. Cilt bakımı dediğiniz şeyi çok hafife alıyordu insanlar bizim verdiğimiz hizmeti almadan önce. İlk bakımın ardından aradaki farkı hemen anlıyorlardı ve bunu bir kez yaşayan vazgeçemez zaten. Kişisel bakım, cilt ve vücut bakımı bir kültür meselesi. Buna anlatmak zor, yaşayan ne olduğunu anlar ve vazgeçemez.
Merkezin kurulumu ve işletilmesine gelince; maliyetli yatırımlar, geri dönüşler yavaş ama bu işi çok seviyorum. Bakımını yaptırıp da buradan mutlulukla ayrılan kadınları görmenin yarattığı duygu paha biçilmez. Tabi ki yüzde yüz memnuniyet söz konusu olamaz ama genel olarak geri dönüşler bizleri her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmak adına güçlü şekilde motive ediyor.

“YENİLİKLER KONUSUNDA TEMKİNLİ DEVRANIYORUZ”
Sevginar SALİ: Sunduğunuz hizmetler arasında lipostar, lenf drenaj, ozon makinası, cilt bakımı aletleri vs var bu konudaki yaklaşımınız ne?
Nedret KAHRAMAN: Her çıkan aleti hemen almamak gibi bir prensibim var. Kullanılmaya başladıktan sonra en az iki yıl sonra yan etkileri tartışılmaya, gündeme gelmeye başlıyor. Bu süreci beklemeyi mantıklı buluyorum. Çünkü her makine, herkesin kullanımına uygun olmayabilir. Bunu alet kullanıma girmeden ayrıntılı olarak belirleme şansı olmuyor maalesef. Çok pahalı aletler. Biz de öyle yüksek kar marjları ile çalışmadığımız için daha temkinli ve tedbirli yaklaşıyoruz.

NEDRET GÜZELLİK MERKEZİNDE DİYETİSYEN HİZMETİ
Sevginar SALİ: Nedret Güzellik Salonu'nda, diyetisyen hizmeti de vermeye başladınız, bölgemizin deneyimli ve başarılı Diyetisyeni Fatmagül Tuna bu hususta destek veriyor. Konuyu
biraz açalım mı?
Nedret KAHRAMAN: Zayıflama paketleri olarak uyguladığımız bazı bakımlar var; sıkılaştırıcı, selülit giderici, toparlayacı v.s. Her şeyin birlikte yürümesinde fayda var. Sağlıklı beslenme, spor ve bakımlar birlikte uygulandığı zaman güzel sonuçlar elde ediliyor. O nedenle bunları birlikte uygulamaya başladık.
Öncelikle yağ ölçümü yapıyoruz. Vücudun yağ, kas ve sıvı oranlarını, metabolizma hızını ayrıntılı inceliyoruz. Kişiye özel önerilerde bulunuyoruz. Tabi yine kişiye özel vücut bakımları ve spor aktivitelerine yönlendiriyoruz.

“KENDİMİZE ZAMAN AYIRALIM, SAĞLIKLI BESLENİP SPOR YAPALIM”
Sevginar SALİ: Sağlık ve bakım alanında bir sürü yeni gelişmeler kaydediliyor. Sizin kadınlara önerileriniz neler?
Nedret KAHRAMAN: Öncelikle kendimize zaman ayırmalıyız. İş ve ailemiz dışında kendimizi mutlu edecek şeylerle uğraşalım. Sağlıklı beslenelim, spor yapalım. Bol bol gülümseyelim. Hangi yaşta olursak olalım daha genç görüneceğimize inanıyorum.

“KAGİD KOCAMAN BİR AİLE”
Sevginar SALİ: Kadın Girişimciler Derneği'nin en eski üyelerinden birisiniz. Dernekte yer almakla ilgili düşünceleriniz neler?
Nedret KAHRAMAN: İlk üyelik için geldiklerinde ‘Ben girişimci kadın mıyım?' diye şaşırdım itiraf edeyim. Ama düşününce tam da bu tarife uyuyorum aslında. Kendi sermayem ve emeğimle bir iş yeri kurdum ve 12 yıldır devam ediyor.
KAGİD'i kocaman bir aile olarak görüyorum. Çok mutluyum dernekte olmaktan. Çok iyi arkadaşlıklar edindim ve bu güzel ilişkilerimiz zaman içinde gelişti, hala devam ediyor. Bana hayatla ilgili katkıları oldu. Herkesin farklı bir düşünce yapısı var ve hepsinden muhakkak bir şey alıyorum.

“BİLMEDİĞİNİZ İŞİ NE BAŞKASINA YAPTIRABİLİRSİNİZ NE DE KONTROL EDEBİLİRSİNİZ”
Sevginar SALİ: Girişimcilik konusunda ne söylemek istersiniz?
Nedret KAHRAMAN: Şunu söylemek istiyorum; yeni yerler açılıyor. İşyeri kuruluyor, açılışlar yapılıyor birkaç ay sonra bakıyorsunuz kapıya kilit vurulmuş. Bana sanki emek harcanmadan vazgeçiliyor gibi geliyor. Bir süre sebat etmeden bir işin kara geçmesi mümkün değil ki! Bir kere herkes bildiği işi yapsın o alanda bir iş kurmaya çabalasın. Ben bugün tek başıma kalsam bu iş yeri çalışmaya devam eder; tabi ki daha az insana hizmet verebilirim ama istenen her işlemi gerçekleştirebilirim. Bilmediğiniz işi ne başkasına yaptırabilirsiniz ne de kontrol edebilirsiniz.

MEVSİMSEL ÖNERİLER
Sevginar SALİ: Şuan mevsimsel hangi bakımları öneriyorsunuz?
Nedret KAHRAMAN: Bu mevsimde ciltte daha çok bir kuruluk ve nemsizlik görülüyor o yüzden neme yönelik bir cilt bakımı olmalı. Yağlı ciltler bile nemsiz olabiliyor.
Yazın cilt güneşten yıpranıyor, kışın daha çok bitkisel kimyasallar kullanabilirler. Hem cilt aydınlansın. Leke açıcı kremler kullansınlar. Kolajen, elastik, mezoterapi, dermopen, v.s. gibi estetisyenlerin yapması gereken bakımları burada uyguluyoruz. Bunlar yaz aylarında yapılmayan bakımlar.

“CİLDE İHTİYACI OLAN BESİNLERİ VERMEDİĞİNİZ ZAMAN
YAŞLANIYOR”
Sevginar SALİ: Bakımlar pahalı mı?
Nedret KAHRAMAN: İnsanlar biraz korkuyor. Sothys biraz üst kalite bir marka. Marketten alınan ve burada kullanılan ürünler aynı etkiyi yaratmaz. Profesyonel bakımlar tamamen cildin ihtiyacına göre uygulanıyor. Cilde ihtiyacı olan besinleri vermediğiniz zaman yaşlanıyor. Karışıklıklar meydana geliyor. Onların en büyük sebebi nemsizlik. Geç kalındığında çok iyi sonuçlar elde edilemiyor. Size kazandırdığı şeylere bakıldığında verilen paraya değdiğine inanıyorum kesinlikle.

“EĞER BİR ŞEYE İHTİYACINIZ VARSA YAPILMALI; BUNU YAŞI YOKTUR”
Sevginar SALİ: Bakımlara başlamanın bir yaşı, sınırı var mı?
Nedret KAHRAMAN: Ergenlik çağındaki gençlere cilt bakımı yapıyoruz. Hormonal olarak gelişiyorlar, anormal bir değişim yaşıyorlar. Sivilce ve siyah noktaları çok oluyor. Cilt temizlenmeli, siyah noktaları alınmalı. Gençler psikolojik olarak rahatlıyorlar, çünkü görüntüleri düzeliyor. Büyük bir sorunları ortadan kalkıyor. Tabi ki tekrar oluşuyor, ama cilt temizliğini düzenli yaparlarsa ciddi hasarlar yaşanmaz. Eğer bir şeye ihtiyacınız varsa yapılmalı. Bunu yaşı yoktur. Cildinde sorun varsa, yaşı çok önemli değil. Cilt temizliği yaptırmalı. Daha detaylı bakımların tabi ki 25 yaşından sonra olmasında fayda var. Çok geç kalmamak şartıyla.
Bir dönem Anne-Kız promosyonu uygulamıştım. Önce annelerin bilinçlenmesini hedefledim. Bir kız çocuğunu yönlendirebilmesi için önce annenin bilinçli olması lazım.

Sevginar SALİ: 2020 Yılı ile ilgili beklentileriniz neler?
Nedret KAHRAMAN: Önce sağlık diliyorum. Hedeflerim var tabi ki, ama bazı şeylerin sürpriz olmasını istiyorum. 2020 yılında herkese sağlık ve mutluluk diliyorum. İnşallah çok hayal ettiğim SPA'yı kurabileceğim bir yıl olur. Israrla vazgeçmiyorum. Bunu gerçekleştireceğime inanıyorum. Bugüne kadar kısmet değilmiş ama inşallah 2020'de olur.

“BAKIMLA DA ZAMANA MEYDAN OKUYABİLİRSİNİZ”
Sevginar SALİ: Son olarak ne söylemek istersiniz?
Nedret KAHRAMAN: Saygı kavramına çok önem veriyorum. Sevgi ve iyi niyetli yaklaşıma da… Saygı göstermeyen insanların saygı beklentisi hakkı olamayacağına inanıyorum. Hep böyle yaşadım evladımı da böyle yetiştirdim.
İnsanlar bir şey istediğinde onun için mücadele etmekten çabuk vazgeçmesinler.
Göçmenliğimle gurur duyuyorum…
49 yaşındayım ve bunu gururla söylüyorum. Hiçbir estetik müdahalem yok. Karşı değilim erken yaşta başlamasını doğru bulmuyorum. Bakımlarla da zamana meydan okunabildiğinin bilinmesini istiyorum.
Son olarak da oğlum Tolga ve eşim Fevzi'ye bana her zaman destek oldukları ve anlayışla yaklaştıkları için teşekkür ediyorum…
Sevginar SALİ

  • ETİKETLER
PAYLAŞ
« Önceki Minikler hem eğlendi hem öğrendi
Sonraki » Döngü...

YORUM YAP