Sevginar Sali

BAYBURTLU SİLİVRİLİLER...


Bayburtlular’ın birlik ve beraberliklerini sergiledikleri geceyi yazacaktım; ortalık karışmış birazcık (inşallah tam da temenni ettiğim ölçülerdedir azıcık)… Bayburtlular iyi yer edinmişler Silivri’de… Kendilerini kabul ettirme başarısını da hesaba katmak lazım. Bu sebepten başları dik, göğüslerini kabartarak "Bayburtluyuz” diyebiliyorlar… Genç kuşaktan birçoğu Silivri doğumlu aslında ama kökenlerine önem verdiklerinden unutmak ve unutturmak istememe hassasiyetleri anlaşılır.
Çok farklılar, her biri kendine has özellikleri kimliklerinde barındırma özelliğini sergiliyor. Bu sebepten bugüne kadar ‘birlik’, ‘beraberlik’ mevzusunda çok istikrarlı ve iddialı olamamışlar… Fikir üretenler çok olunca anlaşma sağlamak zor oluyor diyeceğim yanlış anlaşılmasın…
Bu güzel gecenin ve hemşeriliğin adına tüm tatsızlıkların bertaraf edilmesi dileğiyle… Yakışanı budur emin olun!

CAN SIKICI GÜNDEM
Telefon çalıyor; "AK Parti’de durdum ne?” diye soruyor arayan… "Bilmiyorum” diyorum… "CHP’de durum ne?” diye soruyor ardından… "Onu hele hiç bilmiyorum” diye yanıt veriyorum… MHP’yi sorarsa ne cevap vereceğim kaygısıyla, karnıma sancılar giriyor… Mevsimsel depresyon geçiriyor olabilir partilerimiz, hatta siyasetçilerimiz… Bulaşıcı bir rahatsızlık değil, ama tesiri kuvvetli anlaşılan. İlçe başkanlarımız kızacak şimdi "Herkes tatil planı yaparken, bizden beklediğiniz atraksiyon haksızlık değil mi?” Aynı durumdayız… Basın olarak biz de okuyucularımıza "Fazla beklentiye girmeyin dış ve ulusal politika umutsuz vaka, yerel can çekişiyor” diyoruz tabi ki… MHP’nin ilçe yönetimini onaylamak niye bu kadar uzun sürmüş olabilir tahminde bulunmaya kalksak sıkıntı… AK Parti’nin ilçe başkanı varken, dakika hız kesmeyen ilçe başkanı arayışının sebeplerini yazsak sitem… CHP’nin durumu da çorba… Sebep olmadan sonuç, hedef olmadan başarı mümkün değil; gayet net anlıyoruz… Ve de hayat size istediklerinizi değil, hak ettiklerinizi verdiğini ve vereceğini her daim hatırlatmak zorunda mıdır?! Biz unuttuğumuz sürece öyle sanıyorum…

BÖREK FESTİVALİ CUMARTESİ GÜNÜ
21 Haziran 2014 Cumartesi günü Silivri Belediyesi Geleneksel 5. Ortaköy Börek Festivali’ni gerçekleştirecek. Börek yarışmaları 18.00 itibariyle başlayacak ve saat 20.00’da Tevfik Elibol ve de Gökhan Türkmen’in konser programıyla sürecek.

AŞKIM KAPIŞMAK PROGRAMI CUMA GÜNÜ
Silivri Söyleşileri çerçevesinde daha önce ertelenen Aşkım Kapışmak programı 20 Haziran 2014 Cuma günü Silivri Sahilinde gerçekleştirilecek. Kapışmak, saat 18.00 itibariyle son kitabı "Bu hayat senin” üzerine değerlendirmeler ile Silivrililerle ikinci buluşmasına imza atacak.

YORUM YAP