Başak Ticaret’in yeni girişimi çok konuşulacak

Başak Ticaret’in yeni girişimi çok konuşulacak

24.02.2018 09:48:18

Beyaz eşyadan elektroniğe, ankastreden ısıtma-soğutma sistemleri ve küçük ev aletlerine; çevre dostu, tasarruflu ve teknolojik ürünler sunan Arçelik'in Silivri Bayisi Başak Ticaret, Bellona Mobilya'nın ardından bünyesine bir de teknoloji mağazası dâhil etti.

Tüketicisinin beklentilerine yönelik olarak çeşitliliğini artırmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak üzere sürekli bir çaba içerisinde olan Başak Ticaret, son olarak bünyesine özgün mağaza konsepti ile bir elektronik satış noktası kattı.

SAKARYA: TÜM ELEKTRONİK İHTİYAÇLARINIZI TEK BİR NOKTADAN KARŞILIYORUZ
Geniş ürün ve marka seçeneği ile tüketicilerine pek çok alternatif sunduklarını söyleyen Arçelik ve Bellona Mağazalarının Yöneticilerinden Nazmi Sakarya, yeni mağaza ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı: “Daha önce de elektronik satışı yapıyorduk ancak alan kısıtlı olunca istediğimiz gibi ürün çeşitliliğimizi teşhir edemiyorduk. Bizim için sıkıntıydı dolayısıyla böyle bir yere gereksinimimiz vardı. Bütün elektronik ürünlerini ve aksesuarlarını tek bir noktada toplayabilmek için böyle bir karar aldık. Bizim ürün gamımızda iPhone, Samsung, General Mobile, Lg, Huawei'n tüm modelleri bulunuyor. Aşağı yukarı tüm cep telefonu markalarıyla çalışıyoruz. Satışını yaptığımız telefonların aksesuarlarını da müşterilerimize temin ediyoruz. Koruma kılıfları, ön camlar, powerbank, araç şarjı, bluetooth kulaklıklar vs. aklınıza gelen tüm telefon aksesuarları bizde mevcut.

“APPLE TASARIMI ÜRÜNLERİN HEPSİNİ MAĞAZAMIZDA BULABİLİRSİNİZ”
Arçelik'ler Apple Store oldu yani isteyen bayi Apple Store mantığı ile çalışabiliyor. Apple'ın tüm ürünleri bizim stoklarımızda mevcut, en önemli nokta da bu aslında. MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, iPad, Airpods (Kablosuz Bluetooth Kulaklık), Apple TV, Apple Watch özetle bir Apple mağazasında bulabileceğiniz her şeyi artık Arçelik mağazalarında bulabiliyorsunuz. Bizim burayı yapmaktaki amacımız biraz daha fazla ürün sergileyebilmek aynı zamanda Apple'ın hedef kitlesine hitap edebilmekti.

“MEŞHUR MARKALARIN SON TEKNOLOJİ BİLGİSAYARLARINI DA AVANTAJLI FİYATLARLA SİZLERİN BEĞENİSİNE SUNUYORUZ”
Bilgisayarlarda da aynı şekilde öncü markalardan Hp, Lenovo, Asus'un modelleri bizde mevcut. Aplle'ı zaten söylemiştim. Tabletlerde de yine aynı markalarla çalışıyoruz. Apple, Lenovo, Grundig ve Arçelik'in kendi ürettiği tabletler de elimizde bulunuyor. Müşterilerimiz beyaz eşya ve mobilya anlamında bütün ihtiyaçlarını bizden rahatlıkla karşılayabiliyor fakat eskiden elektronik noktasında yeterli ürün gamımız olmadığı için bu ihtiyaçlarına cevap veremiyorduk şimdi onu da telafi ettik. Stoklu çalışıyoruz. Satışını yapar yapmaz ürünü hemen o dakika müşterimize teslim ediyoruz. Müşterimiz geldiğinde elektronik anlamında ihtiyacı olan her şeyi tedarik edebileceği bir nokta oluşturmak istedik, faaliyete de başladık.

“SATIŞ SONRASI HER ZAMAN ULAŞILABİLİR DESTEK EKİBİ İLE MÜŞTERİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Garanti konusu ayrıca önem taşıyor. Saydığım tüm markalar için Arçelik'in özel çağrı merkezi var. Dışarıdan alınan örnek veriyorum Apple veya Samsung ile bizden aldığı cihazlar farklı servis hizmeti görüyor. Yarın öbür gün bir sıkıntı çıktığında ürünü Arçelik'ten aldığını söylemesi ve faturasını ibraz etmesi durumunda sersiviste öncelik hakkı tanınıyor. Bir takım ücretli olan servis hizmetleri de ücretsiz olabiliyor. Ve hızlı bir teknik servis anlayışına sahipler. Satış öncesinde olduğu gibi, satış sonrasında da müşterilerimiz sorunlarının çözüleceğinden, teknik destek ihtiyaçlarının tam, doğru ve zamanında karşılanacağından emin olabilir.

“MÜŞTERİLERİMİZE ÖDEMELERDE BİRÇOK KOLAYLIK SAĞLAMAKTAYIZ”
Biz satış anlamında da her tarafta olmayan farklı bir sistemle çalışıyoruz. Müşterimiz beğendiği ürünü nakit, kredi kartı ve senetli sistemle satın alabiliyor. Sistem onay verdiği takdirde senetli sistem üzerinden düşük vade farkı oranlarıyla 48 aya varan taksitlendirmeler yapabiliyoruz. Bizde alışveriş yapmayı tercih eden müşterilerimiz ödeme yöntemlerinin çeşitliliği konusunda farklı alternatiflere sahip oluyor. Müşterilerimize ödemelerinde kolaylık sağlamak için alışverişlerinde bu şekilde yardımcı oluyoruz.”

Hazal BAŞARAN

YORUM YAP